<<    2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007    >>
22.12.2009 Zpívání u jesliček
Úžasný zážitek pro plný kostel dětí. Kouzelné bylo, že děti obdarovávaly jiné děti a k tomu se hrálo a zpívalo. A dárky dostali i dospělí. Někteří kapra, někteří svíčky a všichni dohromady úsměvy a jiskry v dětských očích.

4.10.2009 Dožínkové slavnosti 2009
Bylo snad to nejkrásnější poděkování nejen za plody lidské práce, ale i za nedávnou návštěvu Svatého Otce. Plno hostů, barevných krojů, dobrá nálada a spousta jídla a pití, prostě oslava jak se sluší a patří. Poděkování patří hlavně Pánu Bohu, ale také Vám všem.

27.9.2009 Vzpomínka na návštěvu Svatého Otce
Po dlouhých dvanácti letech navštívil naši zemi papež, tentokrát Benedikt XVI. Bohoslužba pod širým nebem byla pro mnohé silným zážitkem. Kupodivu jsme mohli zaznamenat příznivé ohlasy i od našich nevěřících spoluobčanů.

13.9. 2009 Zahájení nového školního roku a posvěcení aktovek
Zcela prvně se u nás konalo zahájení nového školního roku za účasti dětí z blízké základní školy. Spolu s nimi byli i někteří z učitelů i pan ředitel. V závěru mše sv. otec Darek požehnal školní aktovky a rozdal drobné dárky. Všichni si to báječně užili.

1.8. 2009 Pouť k Panně Marii Andělské
Naši hasiči přijali pozvání svých polských kolegů a zúčastnili se slavností poutě k Panně Marii Andělské v polských Beskydech. Setkali se i s podhalanskými góralami, které pozvali na oplátku k nám.

26.7. 2009 Sv.Kryštof 2009
Stejně jako v minulých letech jsme letos oslavili svátek sv. Kryštofa, patrona řidičů. Dostavili se všichni místní ale i mnoho přespolních majitelů různých vozidel a tentokrát i za účastí novinářů.

21.6. 2009 Slavnost posvěcení sochy Panny Marie Lurdské
Každý si asi už povšiml, že před naším kostelem byl postaven velký balvan. V něm byla vytesána nika a do ní jsme umístili a při poutní slavnosti i posvětili sochu Panny marie Lurdské.

6.6. 2009 Slavnost Božího těla 2009
Letos připadla slavnost Božího Těla na všední den, proto jsme si hlavní oslavu i s procesím nechali na neděli. Počasí se vydařilo, hosté přišli a koláče byly napečeny a všemi i snězeny. Naše obec opět zažila krásný průvod s monstrancí, s muzikou a hlavně s radostí v srdci.

6.6. 2009 Naši bratři uvítali exarchu
Naši farnost navštívil exarcha Řeckokatolické církve Mons. Ladislav Hučko. Společně jsme se účastnili bohoslužby východního obřadu. Hostem byl i bývalý správce farnosti otec Pavel Vácha, kterému všichni v závěru popřáli k narozeninám.

14.5. 2009 Malování kostela
V loňském roce započatá rekonstrukce pokračuje i letos. Tentokrát jsme se pustili do malování lodě kostela a zároveň bude vyměněna elektro instalace. V poslední fázi oprav bude do lavic naistalováno nové topení. Korunou všeho bude pověšení nových lustrů.

25.4. 2009 Svěcení praporu
Dlouho očekávaný den pro naše hasiče nastal. A byla to velká sláva. Sjeli se jejich kolegové z celé Ostravy aby společně oslavili a zůčastnili se svěcení jejich praporu. Po té společně v koloně 22 požárních vozidel, se spuštěnými sirénami projeli Kunčičkami. Oslava byla zakončena úkázkami a posezením na hasičské zahradě.

12.4. 2009 Velikonoce 2009
Pro nevěřící jen svátky jara. Pro nás nejkrásnější svátek zmrtvýchvstání našeho Pána Ježíše Krista. Začalo to ve čtvrtek. V pátek pak byla historicky prvá křížová cesta, kdy jsme vyšli mezi naše spoluobčany. Sobotu prožili asi nejvíce děti, kteří byli pokřtěni a poprvé přijali Ježíše. Pak už byla slavnostní neděle a nakonec jsme si užili mokré pondělí, na kterém se významně podíleli naši hasiči. Alleluja.

1.2. 2009 Příprava na křest
S novým rokem se nám v minulém týdnu představili děti, kterým bude letos udělena svátost křtu. Úspěšně se nám tak v naší farnosti rozrůstá křesťanský dorost. Přejme jim, aby se na přijetí křtu těšili jako na dar,
z kterého pak budou čerpat celý život.

webmaster - [email protected]